İftarlık Gazoz Sanatçılar Parkı'nda!

İftarlık Gazoz Sanatçılar Parkı'nda! 28 Ağustos 2016

1

Yüksel Aksu'nun yazıp yönettiği İftarlık Gazoz kalabalık meydanların en sevdiği filmlerden biri olarak 28 Ağustos Pazar günü Sanatçılar Parkı'ndaki yerini alıyor. İftarlık Gazoz Ağustos ayının son günlerinde Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla Beşiktaş’ın çeşitli noktalarında gösterimlerine devam ediyor. Film, 27 Ağustos Cumartesi akşamı Ortaköy Meydanı’da kurulan perde ile izleyiciyle buluştu. 

Başrollerde son olarak Ali Baba ve 7 Cüceler'le hem kamera önünde hem kamera arkasında yerini sağlamlaştıran Cem Yılmaz ve yeni çocuk yeteneklerden Berat Efe Parlar'ın yer aldığı sımsıcak Ege güzellemesinde Macit Koper başta olmak üzere Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Gün Koper gibi güçlü oyuncular bulunuyor. Film, 1970'li yılların Ege'sinde geçen kadim bir usta-çırak öyküsü anlatıyor.

Filmin konusu kısaca; ramazan ayının başında imamın söylediklerinden etkilenerek oruç tutmaya başlayan Adem, Ege’nin yaz sıcağında açlığın ve susuzluğun zorluklarıyla boğuşur. Adem, orucu bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın da oruç tuttuğunu öğrenmişken verdiği sözden dönemez. Ama hem büyüklerden gizli gizli oruç tutmak hem de bisiklet üzerinde gazoz satmak hiç kolay olmayacaktır...

Filmin gösterim için sıradaki mekanları ve saatleri ise 31 Ağustos Çarşamba-Dikilitaş Abdullah Sızmaz Parkı saat 20.30 ve 6 Eylül Salı-Birlik Parkı saat 20.30 olarak belirtildi. Keyifli seyirler!

  • Beğen
    0
Benzer Haberler
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha